Dlaczego gadżet reklamowy jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy?
Dlaczego gadżet reklamowy jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy?

Dzisiaj nikt już nie ma wątpliwości, że każda firma, nie tylko wielki koncern z dużym budżetem marketingowym, powinna prowadzić działania promocyjne.

Może się wydawać, że jeśli jest do dyspozycji spory budżet to jest to dużo łatwiejsze zadanie. Prawda jednak jest taka, że nadal przygotowanie dobrego, czyli skutecznego planu marketingowego jest wyzwaniem.

Oczywiście wysokie budżety pozwalają na wybór w większym wachlarzu metod, między innymi np. kampanie medialne lub promocje przy pomocy masowych gadżetów takich jak breloczki, długopisy reklamowe, różnego rodzaju odblaski lub słodycze reklamowe.

Małe i średnie firmy, nie mogą sobie pozwolić na drogie, kosztowne promocje w mediach, ale mogą i powinny korzystać z bardzo efektywnych promocji przy pomocy firmowych lub produktowych gadżetów reklamowych.

Gadżety reklamowe uważane są za jedną z najskuteczniejszych form reklamy dla firmy każdej wielkości i każdej branży. Trzeba jednak pamiętać, że warunkiem tej skuteczności jest ich właściwy dobór i staranne przygotowanie.

Skuteczność działań marketingowych przy pomocy gadżetów wynika z kilku powodów.

Jednym z podstawowych jest tzw. zasada wzajemności polegająca na potrzebie odwzajemnienia się przez osobę obdarowaną nawet drobiazgiem takim jak długopis z firmowym nadrukiembreloczek reklamowy czy maskotka. Państwa klient obdarowany upominkiem z Waszym logo będzie się czuł zobowiązany do dalszej współpracy lub przynajmniej spróbowania jej podjęcia.

Z tej skutecznej metody korzysta bardzo wiele firm.

Drugim ważnym powodem, dla którego warto w działaniach marketingowych przewidzieć gadżety reklamowe jest możliwość budowania dzięki nim bezpośrednich relacji z klientem. Wręczając koszulkę z pomysłowym nadrukiem, notes w ładnej oprawie lub przydatną torbę na zakupy przestajemy być anonimowi, a stajemy się „zaprzyjaźnioną”, znajomą firmą.

Skuteczność reklamy dzięki gadżetom można też mierzyć przy pomocy stosunkowo  krótkiego czasu potrzebnego na ich przygotowanie.

Chcąc, w krótkim terminie zareklamować swoją firmę możecie Państwo przygotować długopisy reklamowe z ciekawym nadrukiem, mały notatnik lub czapeczkę w firmowych kolorach. Jeśli te proste produkty będą dobrej jakości i pomysłowo oznakowane mogą się stać w krótkim czasie skutecznym nośnikiem informacji o Waszej firmie. 

 

Brelok reklamowy V8994-03

Długopis metalowy V1133-32

Ołówek V1665-24

Torba na zakupy V9822-06

Maskotka - brelok HE739-02

Notatnik V2927-04

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl